نمایش 1–12 از 353 نتیجه

ادکلن اپتیک صورتی فرگرانس ۱۰۰ میل | Fragrance World Optimystic

503,100 تومان
خرید ادکلن اپتیک صورتی فرگرانس ۱۰۰ میل ادکلن اپتیک صورتی فرگرانس ۱۰۰ میل رایحه‌ای خنک و شیرین دارد. آیا دوست ندارید

ادکلن مارلی اوجان فرگرانس 100 میل | Fragrance World Legion

409,500 تومان
خرید ادکلن مارلی اوجان فرگرانس 100 میل اگر علاقه‌مند به روایح شیرین هستید، ادکلن مارلی اوجان فرگرانس 100 میل شما

ادکلن کاساندان روونا 100 میل | ROVENA Cassiandane Cyrus The Great Wife

413,100 تومان
خرید ادکلن کاساندان روونا 100 میل اگر علاقه‌مند به روایح شیرین هستید، ادکلن کاساندان روونا 100 میل شما را مجذوب

ادکلن آتوسا روونا 100 میل | ROVENA Atossa Darius The Great Wife

413,100 تومان
خرید ادکلن آتوسا روونا 100 میل اگر علاقه‌مند به روایح شیرین هستید، ادکلن آتوسا روونا 100 میل شما را مجذوب

ادکلن اسمارت 576 فلورا بای گوچی 15 میل | Smart Collection 576 Flora by Gucci 1966 Gucci

43,900 تومان
خرید ادکلن اسمارت 576 فلورا بای گوچی 15 میل ادکلن اسمارت 576 فلورا بای گوچی 15 میل رایحه‌ای معتدل و

ادکلن اسمارت 393 بلک اوپیوم 15 میل | Smart Collection Yves Saint Laurent Black Opium

43,900 تومان
معرفی ادکلن اسمارت 393 بلک اوپیوم 15 میل اگر علاقه‌مند به روایح شیرین هستید، ادکلن اسمارت 393 بلک اوپیوم 15

ادکلن اسمارت 306 لیدی میلیون 15 میل | Smart Collection 306 Lady Million Paco Rabanne

43,900 تومان
خرید ادکلن اسمارت 306 لیدی میلیون 15 میل ادکلن اسمارت کالکشن 306 لیدی میلیون رایحه‌ای ملایم و شیرین دارد. آیا

ادکلن اسمارت 581 جورجیو آرمانی مای وی 15 میل | Smart Collection 581 GIORGIO ARMANI My Way

43,900 تومان
معرفی ادکلن اسمارت 581 جورجیو آرمانی مای وی 15 میل ادکلن اسمارت 581 جورجیو آرمانی مای وی 15 میل رایحه‌ای

ادکلن اسمارت 612 بیتر پیچ تام فورد 15 میل | Smart Collection 612 TOM FORD Bitter Peach

43,900 تومان
معرفی ادکلن ادکلن اسمارت 612 بیتر پیچ تام فورد 15 میل ادکلن اسمارت 612 بیتر پیچ تام فورد 15 میل

ادکلن اسمارت 406 ورساچه یلو دایموند 15 میل | Smar Collection 406 Versace Yellow Diamond

43,900 تومان
معرفی ادکلن اسمارت 406 ورساچه یلو دایموند 15 میل ادکلن اسمارت 406 ورساچه یلو دایموند 15 میل رایحه‌ای خنک و

ادکلن اسمارت 362 کرید سیلور 15 میل مانتین واتر | Smart Collection 362 Creed Silver Mountain Water

43,900 تومان
معرفی ادکلن اسمارت 362 کرید سیلور 15 میل ادکلن اسمارت 362 کرید سیلور 15 میل رایحه‌ای خنک و شیرین دارد.

ادکلن اسمارت 547 باکارات رژ قرمز 15 میل | Smart Collection 547 Baccarat Rouge

43,900 تومان
معرفی ادکلن اسمارت 547 باکارات رژ قرمز 15 میل اگر علاقه‌مند به روایح شیرین هستید، ادکلن اسمارت 547 باکارات رژ

عطر زنانه یا مردانه

یک عطر چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد تا بگوییم این ادکلن یا عطر زنانه است؟ مگر بوی خوش برای همگان خوشایند نیست پس این تفکیک ریشه در کدام ویژگی دارد؟ چه خصوصیاتی در یک ادکلن وجود دارد که ما آن را زنانه می‌خوانیم؟ آیا تمام زنها باید عطر زنانه بزنند و تمام مردان ادکلن مردانه؟ و اگر کسی برعکس بزند چه می‌شود؟

 

 

عطر زنانه

 

 

تفاوت دو جنس و انتخاب عطر زنانه

اینکه از زمان خلقت انسان، زن و مرد با ساختار ظاهری متفاوت از هم آفریده شده‌اند بسیار روشن است و نیاز به توضیح ندارد. اما اینکه آیا این دو موجود علاوه بر ظاهر متفاوت، آیا از نظر درونی و روحی هم متفاوت هستند یا نه! شاید نیاز به توضیح داشته باشد. باید گفت زنان از مردان متفاوت هستند و این تفاوت، یک ویژگی به نام “جنسیت” را ایجاد کرده است. اما این تفاوت چقدر است و تا کجا باید به آن اهمیت داد؟

تفاوتهای طبیعی

در تحقیقات آزمایشگاهی که تا کنون صورت گرفته دریافته‌اند علاوه بر تفاوت در ساختار فیزیولوژیکی مردان و زنان که شامل شکل و حجم اندام و نوع و میزان غدد درون ریز می‌شود، عملکرد مغز هم در دو جنس قدری متفاوت است اما این تفاوت در حد چند درصد است مثلا ضریب‌ هوشی‌ در حد نوابغ‌ میان‌ پسران‌ 57 درصد و میان‌ دختران‌ 43 درصد است و یا از 56 تحقیقی‌ که‌ در آمریکا صورت‌ گرفته، می‌توان‌ تفاوت‌ هوشی‌ پسران‌ با دختران را مشاهده‌ کرد. در این‌ تحقیقات‌ در 28 مورد پسران‌ بر دختران‌ برتری‌ داشتند، و برتری‌ دختران‌ بر پسران‌ 25 مورد بود. خب پس این همه هیاهوی زنانه و مردانه و این همه تفکیک جنسیتی برای همین چند درصد است؟

 

 

عطر زنانه1

 

 

آیا تفاوتهای تاریخی تاثیری در عطر زنانه و مردانه دارد؟

به نظر می‌رسد عوامل محیطی و تاریخی بر این مسئله موثرتر باشند اما ما قصد نداریم در این مقاله چند هزار سال تاریخ بشر را زیر و رو کنیم. می‌خواهیم از همین نزدیکی، از قرن نوزده شروع کنیم. با شروع صنعتی شدن جهان و حرکت دنیا از زمین و کشاورزی به صنعت و تولید انبوه محصولات متنوع و تازه، چه چیزی پیش می‌اید؟ محصولی که تا پیش از این با دست درست می‌شد و نیاز به زمان و مهارت زیادی داشت و در سال ممکن بود به تعداد مثلا 100 عدد تولید شود حالا با اختراع دستگاه به راحتی روزی 100 عدد از آن تولید می‌شد. خب جمعیت جهان که به این سرعت بالا نرفته بود که تمام این محصولات را بخرند پس چه‌کار باید کرد؟

بهترین کار افزایش مصرف است. آن هم از طریق توجه به ویژگی‌ها و نیازهای انسان. یکی از ویژگی‌های انسان همانطور که گفتیم جنسیت اوست. دقت و تمرکز بر حالات روحی و روانی دو جنس و اهمیت دادن به این حالات علاوه بر اینکه اجناس را زنانه و مردانه کرد بلکه تنوع و کثرت را نیز به وجود آورد. مثلا تصور کنید در زمان گذشته افراد معدودی از عطر استفاده می‌کردند و همان‌ها هم معمولا یک عطر در خانه داشتند که همه اعضا در مواقع خیلی ضروری استفاده می‌کردند چرا که عطر کالایی کمیاب و قیمتی بود. اما با تخصصی و صنعتی شدن عطر هر کسی یک یا چند ادکلن مخصوص به خود دارد.

 

 

عطر زنانه ورساچه برایت کریستال VERSACE - Bright

ادکلن ورساچه نمای متفاوت

 

 

تفکیک رایحه‌ها به عطر زنانه و مردانه

تفکیک رایحه‌ها هم معمولا بر اساس نوع زیست و پیشینه تاریخی بویایی صورت گرفته بود چون معمولا مردان خارج از منزل کار می‌کردند و در معرض رایحه‌های طبیعی محیطی بودند، گروه بویایی چوبی، اقیانوسی و دودی را مختص به آنها کردند و گروه بویایی گلی، میوه‌ای را به علت ارتباط بیشتر زنان با این محصولات، زنانه نامیدند. گرچه امروزه کمتر ادکلنی فقط یک نت بویایی دارد و غالبا از ترکیب چند نت مختلف تشکیل می‌شود اما هنوز هم نت پایه تعیین کننده جنسیت ادکلن است.
خب حالا باید ببینیم شما به عنوان یک زن یا مرد تا چه اندازه این رویکرد را می‌پسندید و آیا شما هم معتقدید بهتر است این تفکیک وجود داشته باشد؟

 

ادکلن زنانه ورساچه کریستال نویر (ورساچه مشکی)

ادکلن ورساچه کریستال

به نظر می‌رسد در بعضی موارد باید قاِئل به این موضوع بود و عطرهای زنانه را براساس محیط تقسیم بندی کرد مثلا برای استفاده در اتاق خواب یا قرارهای عاشقانه رایحه های گلی با طبع گرم و شیرین را انتخاب کرد مثل ادلکلن سک سی 212 یا ایفوریا  از برند کلوین کلاین و برای محل کار و قرارهای اداری و رسمی استفاده از یک عطر تلخ هم برای خانمها بد نباشد و بر جذابیت آنها و القای اعتماد به نفس موثر باشد. ادکلن ورساچه کریستال پیشنهاد خوبی است.

معروفترین برندهای عطر زنانه

خب هر برندی هم ادکلن مردانه دارد و هم عطر زنانه هم بعضی از برندها از همان ابتدا نامی زنانه برای خود انتخاب کرده اند حالا خواه به این دلیل که موسس یا عطار اولی آن یک خانم بوده و خواه به این علت که از یک نام معروف زنانه برای فروش بیشتر محصولات بهره برده اند. به هر روی چند برند زنانه را که تمرکز بیشتری بر عطر زنانه دارند را به شما معرفی خواهیم کرد.

 

شنل عطر زنانه

 
شنل chanel و عطر زنانه

از معروفترین برندها در تولید عطر زنانه شنل است. گرچه زمانی که کوکو شنل این برند را برای مد و لباس افتتاح کرد اصلا در خیال عطر و ادکلن نبود اما مگر می‌شود در دنیای مد باشی و به شیک پوشی اهمیت بدهی، به خوشبویی توجه نکنی؟ این دو مکمل هم هستند. این شد که برند شنل وارد دنیای عطرها و لوازم آرایشی شد و امروزه از بهترین برندهای این عرصا است که ادکلنهایش حتی مورد توجه خاندانهای سلطنتی قرار می‌گیرد. شنل شماره 5 ، با دو غلظت ادپرفیوم و ادتویلت همچنان در صدر جدول شنل است. کوکو مادمازل، گابریل شنل، شانس شنل یا چنس چنل نیز از دیگر عطرهای این برند هستند.

کارولینا هررا

کارولینا هررا طراح آمریکایی متولد ونزوئلا، خانه مد خود را در سال 1980 افتتاح کرد. طرح های شیک و متمایز بلافاصله برای او موفقیت به ارمغان آورد. این برند اولین عطر خود را با نام کارولینا هررا برای خانم ها، در سال 1988 را راهی بازار کرد و در سالهای بعد نیز یک سری از عطرهای موفق زنانه و مردانه تولید کرد. معروفترین عطر زنانه آن گودگرل است.

 

گودگرل از بهترین ادکلنهای زنانه